Wykładowcy
-
Dr hab. Jarosław Kański, prof. URK - zatrudniony w Katedrze Żywienia. Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa UR w Krakowie. Zainteresowania naukowe dotyczą paszoznawstwa, żywienia przeżuwaczy w gospodarstwach rolnych, a ostatnio również zwierząt przeżuwających utrzymywanych w ogrodach zoologicznych. (...)
-
Zoo Wrocław Sp. z o.o.
-
Dr inż. Joanna Kochan, prof URK - Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie, Katedra Rozrodu, Anatomii i Genomiki Zwierząt.
-
Dr inż. Damian Konkol - adiunkt w Katedrze Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zainteresowania naukowe dotyczą przede wszystkim szeroko pojętego żywienia drobiu z naciskiem na poszukiwanie nowych immunomodulatorów, które mogą zostać wykorzystane jako (...)
-
Mgr Jakub Kordas - absolwent Biologii w Katedrze Biologii Ewolucyjnej i Ochrony Kręgowców, Uniwersytet Wrocławski. Od 2007 roku związany z Zoo Wrocław jako wolontariusz, a od 2008 roku opiekun zwierząt działu Akwarium. Od 2014 roku kierownik Wydziału Fauny Morskiej i Słodkowodnej Zoo Wrocław. W (...)
-
Mgr inż. Milena Korzeluch - opiekun zwierząt w ZOO Wrocław w sekcji zwierząt płetwonogich i pingwinów. Z wykształcenia jest zootechnikiem, technikiem weterynarii i psychologiem zwierząt. Zajmuje się, poza codzienną opieką nad powierzonymi zwierzętami, treningiem kotików afrykańskich i fok (...)
-
Lek. wet. Izabela Krause - zastępca Dyrektora ds. hodowlanych w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym.
-
Dr n. wet. Andrzej G. Kruszewicz - specjalista chorób ptaków i specjalista chorób zwierząt nieudomowionych. Autor licznych publikacji z zakresu ornitologii i hodowli ptaków oraz naszych relacji ze zwierzętami. Twórca ptaszarni i Azylu dla Ptaków w warszawskim ZOO. Wieloletni dyrektor (...)
-
Kierownik Akwarium gdyńskiego MIR-PIB.
-
Dr inż. Olga Lasek - adiunkt w Katedrze Żywienia Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa. Zainteresowania naukowe dotyczą żywienia zwierząt monogastrycznych głównie psów, kotów, ptaków i zwierząt egzotycznych. W swoich badaniach szczególnie skupia się na mikroflorze przewodu pokarmowego, roli włókna (...)
-
Dr inż. Anna Mękarska - Koordynator Biobanku EAZA. Poprzednio specjalista ds. ochrony gatunkowej zwierząt Zoo Wrocław, Prezes Fundacji Zoo Wrocław DODO. Zaangażowana w ochronę gatunkową zwierząt poprzez koordynację programów hodowlanych w ogrodach zoologicznych, rozwój badań naukowych oraz (...)
-
Mgr inż. Aleksander Niweliński - zatrudniony w Zoo Kraków w latach 1975 – 1997, od 1990 z-ca dyrektora ds. hodowlanych. Od 1997 – 2014 dyrektor Zoo w Płocku, 2014-2015 dyrektor Zoo w Poznaniu. Staże zawodowe w ogrodach zoologicznych w Brazylii, Holandii, Niemczech, Austrii i Stanach (...)
-
Dr hab. inż. Paweł Nosal, prof. URK - pracuje w Katedrze Zoologii i Dobrostanu Zwierząt UR w Krakowie. Zainteresowania naukowe dotyczą parazytologii środowiskowej. Badane są zwierzęta gospodarskie i hobbistyczne oraz wolno żyjące pod względem ich zarażenia pasożytami należącymi do różnych (...)
-
Dr inż. Sylwia Pałka - adiunkt w Katedrze Genetyki, Hodowli i Etologii Zwierząt. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu genetyki klasycznej, populacyjnej i zachowania zwierząt. Zainteresowania naukowe dotyczą hodowli, chowu i behawioru zwierząt futerkowych.
-
Dr hab. Jacek Nowicki, prof. URK. Już od czasów studenckich jego wielkimi pasjami są: zachowanie zwierząt i ich dobrostan oraz świnie – zwierzęta wyjątkowe, ciekawskie i wywołujące od wieków niesłusznie złe skojarzenia, pomimo tego, że obdarzone są niezwykłą inteligencją. Od lat próbuje poznać (...)